Zajęcia

„Jak zobaczyć dźwięk?”

„Superchłonne polimery”

„Tajemnica znikającego długopisu czyli o materiałach termochromowych”

„Jak działają płuca?”

„Dlaczego samoloty latają?”

——————————-

To przykładowe tytuły naszych spotkań.

Każde zajęcia w Pracowni Eksperymentu to nowy, fascynujący temat ze świata nauki.

Podczas spotkań dzieci samodzielnie, pod czujnym okiem naszych prowadzących, wykonują eksperymenty. Świetnie się bawią i dużo przy tym uczą.

Dzięki pracy w małej, 6-12 osobowej grupie, każde dziecko otoczone jest opieką prowadzącego, który umiejętnie zachęca do zadawania pytań i szukania na nie odpowiedzi.

Nasze zajęcia rozbudzają zainteresowanie naukami ścisłymi, inspirują do stawiania hipotez i wyciągania wniosków, pozwalają także ćwiczyć zdolności manualne oraz rozwijają motorykę małą.

W Pracowni Eksperymentu przywiązujemy dużą wagę do sposobu komunikacji z uczestnikami zajęć. Podstawą jest dla nas szacunek i partnerstwo w relacji z drugim człowiekiem. Skupiamy się na mocnych stronach dzieci, wzmacniając w nich tym samym poczucie sprawczości i świadomość własnych kompetencji.

Podczas naszych spotkań  każde dziecko może poczuć się odkrywcą.

——————————-

Warsztaty prowadzimy w postaci cyklicznych, cotygodniowych zajęć, dla dzieci w wieku 5-10 lat.

Spotkania trwają jedną godzinę lekcyjną (45 minut).

Koszt udziału w cyklu zajęć składających się z 24 cotygodniowych spotkań wynosi 2×420 PLN lub 4×230 PLN . Dla rodzeństw oraz dzieci posiadających Kartę Dużej Rodziny oferujemy rabat 10%. Zniżki nie sumują się.

Zapewniamy wszystkie materiały potrzebne do zajęć, a po niektórych spotkaniach efekty swojej pracy dzieci zabierają do domu.

Pracownia Eksperymentu działa na terenie Warszawy i okolic.

Jeśli chcesz, aby nasze zajęcia odbywały się w placówce, do której chodzi Twoje dziecko, to zapraszamy do kontaktu.